utorak 15. 06. 2021.
Naslovna Društvo Vučić uručio 170 odlikovanja povodom Dana državnosti Srbije

Vučić uručio 170 odlikovanja povodom Dana državnosti Srbije

0

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uručio je danas odlikovanja zaslužnim pojedincima i institucijama, povodom Dana državnosti Srbije.

Vučić uručio 170 odlikovanja povodom Dana državnosti Srbije 1Foto: Instagram/@buducnostsrbijeav

Vučić je ocenio da je Sretenje jedan od najvažnijih datuma u verskoj i političkoj istoriji zemlje jer je to datum kada se rađala moderna srpska država.

On je na ceremoniji dodele odlikovanja povodom Dana državnosti kazao da je na Sretenje 1804. vožd Karađorđe Petrović podigao ustanak za oslobođenje od Turaka a da su knjaz Miloš Obrenović i Dimitrije Davidović 1835. doneli kako je rekao, liberalan i moderan Ustav koji je bio ispred svog vremena.

„Ovo je veliki dan za Srbiju, dan kada se rađala moderna srpska država. Danas smo ponosni na svoje pretke ali i spremni da radimo za budućnost naše dece. Sretenje je bukvar i čitanka, vreme preispitivanja i jedinstva srpskog naroda ma gde da živi“, kazao je Vučić.

Dodao je da je Sretenje praznik „svih koji vole i žive za svoju Srbiju“.

„Sretenje nadahnjuje naš narod na raspetom Kosovu i Metohiji, daje energiju i našem narodu u Crnoj Gori, neretko zaboravljenom od matice. Čestitam praznik i našem narodu u Republici Srpskoj jer su naši praznici i vaši i obrnuto. Istom rodu pripadamo i niko nema pravo da nam to oduzme“, kazao je predsednik Srbije.

Vučić je povodom Dana državnosti zameniku ruskog premijera Juriju Borisovu uručio Orden Republike Srbije na lenti, za izuzetne zasluge u razvijanju prijateljskih odnosa dve zemlje.

Sretenjskim ordenom I stepena odlikovani su režiser Emir Kusturica za zasluge u oblasti filma, ruski vajar Aleksandar Rukavišnjikov za izradu spomenika Stefanu Nemanji, Pravoslavni bogoslovski fakultet u Beogradu za razvoj duhovno-prosvetiteljske delatnosti i Šumarski fakultet u Beogradu.

Sretenjskim ordenom II stepena za zasluge u kulturnim delatnostima odlikovani su glumac Aleksandar Berček i pesnik Pero Zubac dok su tim ordenom III stepena odlikovani Narodni muzej Toplice u Prokuplju, Narodni muzej u Šapcu i Šabačko pozorište.

Orden Karađorđeve zvezde I stepena Vučić je uručio režiseru filma „Dara iz Jasenovca“, Predragu Gagi Antonijeviću za zasluge u oblasti filma, a isto priznanje za zasluge u oblasti muzičke delatnosti dodelio je Goranu Bregoviću, Momčilu Bajagiću Bajagi, Borislavu Bori Đorđeviću i operskoj prvakinji Jadranki Jovanović, kao i slikaru Milanu Ciletu Marinkoviću.

Vučić uručio 170 odlikovanja povodom Dana državnosti Srbije 2

Za istaknute zasluge u razvijanju prijateljskih odnosa Srbije i Rusije Ordenom Republike Srbije na ogrlici odlikovan je patrijarh moskovski i sve Rusije Kiril, dok je bivši predsednik Grčke Prokopis Pavlopulos odlikovan Ordenom Republike Srbije na lenti.

Posthumno su odlikovani nekadašnji načelnik Sektora za vanredne situacije MUP-a Srbije Predrag Marić kao i 15 medicinskih radnika koji su preminuli od posledica infekcije virusom korona.

Zlatnom medaljom za zasluge odlikovano je i devetoro kineskih lekara koji su pomagali srpskim kolegama na početku epidemije a priznanje je pripalo i Pekinškom institutu za genetska istraživanja zahvaljujući čijoj donaciji je u Beogradu otvorena laboratorija „Vatreno oko“ za testiranje na prisustvo korona virusa.

Odlikovana je i umetnica performansa Marina Abramović za izuzetne zasluge u oblasti umetnosti.

Odlikovano i sedam novinara

Ukazom predsednika Srbije, među dobitnicima odlikovanja povodom Dana državnosti našlo se i sedmoro novinara – sa televizija B92, Pink, Prva, N1 i kineske China Central Television (CCTV), kao i dnevnih listova Politika i Džerusalem Post, koji su odlikovani Srebrnom medaljom za zasluge.

Dobitnici među novinarima su Bratislav Ilić sa televizije B92, novinarka TV Pink Gordana Uzelac, Danijela Davidov Kesar iz dnevnog lista „Politika“, Zoran Maksimović sa Prve srpske televizije i Jelena Zorić sa televizija N1.

Odlikovano je i dvoje stranih novinara – Jing Zang, novinarka Čajna Central Televižn (China Central Television, CCTV), kao i Majkl Frojnd iz dnevnog lista Džerusalem Post.

Vučić čestitao praznik i na Instagramu

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uputio je čestitku povodom Dana državnosti i na društvenoj mreži Instagram.

Na Instagram profilu „avucic“, Vučić je objavio snimak u kojem su prikazane slike i fotografije istorijski značajnih ličnosti i događaja uz himnu Srbije.

Spisak svih odlikovanih

1. Njegova Svetost Gospodin Kiril Patrijarh moskovski i sve Rusije – Orden Republike Srbije na velikoj ogrlici – KOPR 1
2. Jurij Borisov, zamenik predsednika Vlade Ruske Federacije – Orden Republike Srbije na lenti – KOPR 2
3. Prokopis Pavlopulos, bivši predsednik Republike Grčke – Orden Republike Srbije na lenti – KOPR 3
4. Nikos Hristodulidis, ministar spoljnih poslova Kiparske Republike – Orden srpske zastave prvog stepena – KOPR 4
5. Pekinški institut za genetska istraživanja (BGI Group) – Orden srpske zastave prvog stepena – KOPR 5
6. Emir Kusturica – Sretenjski orden prvog stepena – KOPR 6
7. akademik Aleksandar Rukavišnjikov – Sretenjski orden prvog stepena – KOPR 7
8. akademik Manana Popova – Sretenjski orden prvog stepena – KOPR 8
9. Šumarski fakultet Univerziteta u Beogradu – Sretenjski orden prvog stepena – KOPR 9
10. Pravoslavni bogoslovski fakultet Univerziteta u Beogradu – Sretenjski orden prvog stepena – KOPR 10
11. Aleksandar Berček – Sretenjski orden drugog stepena – KOPR 11
12. Pero Zubac –  Sretenjski orden drugog stepena – KOPR 12
13. Narodni muzej Toplice Prokuplje – Sretenjski orden trećeg stepena – KOPR 13
14. Narodni muzej Užice – Sretenjski orden trećeg stepena – KOPR 14
15. Šabačko pozorište – Sretenjski orden trećeg stepena – KOPR 15
16. Predrag Gaga Antonijević – Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena – KOPR 16
17. Goran Bregović – Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena – KOPR 17
18. Stefan Milenković – Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena – KOPR 18
19. Milan Marinković Cile – Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena – KOPR 19
20. mr Jadranka Jovanović – Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena – KOPR 20
21. Momčilo Bajagić Bajaga – Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena – KOPR 21
22. Borisav Bora Đorđević – Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena – KOPR 22
23. Minja Subota – Orden Karađorđeve zvezde drugog stepena – KOPR 23
24. Er Srbija (Air Serbia) – Orden Karađorđeve zvezde drugog stepena – KOPR 24
25. Srpski nacionalni savjet Crne Gore – Podgorica – Orden Karađorđeve zvezde drugog stepena – KOPR 25
26. prof. dr Vlado Đajić generalni direktor Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske – Orden Karađorđeve zvezde drugog stepena – KOPR 26
27. dr Tatjana Adžić Vukičević – Orden Karađorđeve zvezde drugog stepena – KOPR 27
28. prof. dr Miroslav Vukosavljević – Orden Karađorđeve zvezde drugog stepena – KOPR 28
29. Nataša Drakulić – Orden Karađorđeve zvezde trećeg stepena – KOPR 29
30. Univerzitet odbrane – Orden belog orla sa mečevima trećeg stepena – KOPR 30
31. potpukovnik Đorđe Ivanov – Orden belog orla sa mečevima trećeg stepena – KOPR 31
32. general policije Predrag Marić, posthumno – pripadnik Ministarstva unutrašnjih poslova – Orden zasluga za odbranu i bezbednost prvog stepena – KOPR 32
33. Stojanče Stošić, kapetan policije – Zlatna medalja za revnosnu službu – KOPR 33
34. Slavoljub Spasenović, vodnik prve klase – pripadnik Ministarstva unutrašnjih poslova – Srebrna medalja za hrabrost „Miloš Obilić“ – KOPR 34
35. Mirko Kešeljević, mlađi vodnik policije – pripadnik Ministarstva unutrašnjih poslova –  Srebrna medalja za hrabrost „Miloš Obilić“  – KOPR 34
36. Nikola Kilibarda, mlađi vodnik policije – pripadnik Ministarstva unutrašnjih poslova – Srebrna medalja za hrabrost „Miloš Obilić“  –  KOPR 34
37. Saša Bogićević, vojni službenik – pripadnik Ministarstva odbrane i Vojske Srbije – Srebrna medalja za hrabrost „Miloš Obilić“  –  KOPR 35
38. Nenad Crnogorac, vojni službenik – pripadnik Ministarstva odbrane i Vojske Srbije – Srebrna medalja za hrabrost „Miloš Obilić“  –  KOPR 35
39. Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije – (1 lice) zlatna medalja za zasluge i (35 lica) srebrna medalja za zasluge – KOPR 36
40. Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije – (1 lice) zlatna medalja za revnosnu službu i (54 lica) srebrne medalje za revnosnu službu – KOPR 37
41. Džon Frotingam, posthumno – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 38
42. Gordan Mihić, posthumno – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 39
43. Ivan Bekjarev, posthumno – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 40
44. Miroljub Aleksić – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 41
45. Ljubomir Marjanović – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 41
46. Marina Abramović – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 42
47. Boban Stojiljković – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 43
48. prof. dr Časlav Mitrović – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 44
49. prof. dr Dragan Simeunović – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 45
50. dr Jovanka Lastić – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 46
51. prof. dr Stefano Piloto – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 47
52. prof. dr Robert Hodel – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 48
53. prof. Žan-Pol Bled – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 49
54. prof. dr Alesandro Nani Kosta – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 50
55. Danica Šmic – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 51
56. Branka Bakšić Mitić – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 52
57. prof. dr Dragan Stanić (Ivan Negrišorac) – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 53
58. Slovački kulturni centar „Pavel Jozef Šafarik“ Novi Sad – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 54
59. OŠ „Miloš Savić“ – Lučica – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 55
60. Kulturno-umetničko društvo „Karadžić“ – Loznica – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 56
61. Fudbalski klub Vlasina – Vlasotince – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 57
62. Ženski fudbalski klub Spartak – Subotica – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 58
63. Srpska nacionalna akademija u Kanadi – Toronto – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 59
64. Kapetan Goran Veličković, posthumno – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 60
65. Kapetan Svetislav Vranić, posthumno – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 60
66. dr Peng Džićiang (Peng Zhiqiang) – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 61
67. dr Hou Cailan (Hou Cailan) – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 61
68. dr Guo Jubiaoa (Guo Yubiao) – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 61
69. dr Ksiong Jan (Yan Xiong) – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 61
70. dr Lin Bingliang (Lin Bingliang) – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 61
71. dr Long Ćisui (Qisui Long) – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 61
72. dr Liu Dajue (Dayue Liu) – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 61
73. dr Tang Kećing (Tang Kejing) – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 61
74. dr Čeng Šoudžen (Cheng Shouzhen) – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 61
75. prof. dr sc. med. Dragan Mikić, pukovnik – Vojnomedicinska akademija – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
76. dr sci. med Gordana Krtinić – Opšta bolnica Subotica – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
77. dr Srđan Stevanović – Opšta bolnica Zrenjanin – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
78. dr Nenad Veljković – Opšta bolnica Kikinda – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
79. dr Endre Nađ Abonji  – Opšta bolnica Senta – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
80. Violeta Radojev Stokić – Opšta bolnica Vršac – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
81. dr Moša Markovića – Opšta bolnica Pančevo – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
82. dr Aleksandar Zonjić – Opšta bolnica Sombor – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
83. dr Vujadin Trivković – Opšta bolnica Vrbas – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
84. dr med  Nataša Gocić Perić – Klinički centar Vojvodine – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
85. dr Nataša Sekulović – Opšta bolnica Sremska Mitrovica- Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
86. dr med Milivoje Đurić  – Opšta bolnica Šabac – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
87. dr Milorad Tadić  – Opšta bolnica Loznica- Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
88. dr Snežana Arsenijević – Opšta bolnica Valjevo – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
89. dr Dehar Dehari – Opšta bolnica Smederevo – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
90. Senka Vorkapić – Opšta bolnica Smederevska Planka – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
91. Ivan Ranđelović – Opšta bolnica Petrovac – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
92. dr Vesna Filipović  – Opšta bolnica Požarevac – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
93. Vesna Kazaković – Klinički centar Kragujevac – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
94. dr Katica Aranđelović – Opšta bolnica Ćuprija – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
95. dr Snežana Zlatković – Opšta bolnica Paraćin – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
96. dr Nemanja Stanković – Opšta bolnica Jagodina- Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
97. dr Nela Mitić – Opšta bolnica Bor- Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
98. dr Slavko Babić – Zdravstveni centar Negotin – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
99. dr Nena Čukić – Zdravstveni centar Zaječar – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
100. prim dr sc. med Slađana Pavić – Zdravstveni centar Užice – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
101. dr Ljiljana Dušanović – Opšta bolnica Gornji Milanovac – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
102. dr Marina Levajac – Opšta bolnica Čačak – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
103. dr Binela Mavrić – Opšta bolnica Novi Pazar – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
104. dr Milan Parezanović – Zdravstveni centar Kraljevo – Zlatna medalja za zasluge –     KOPR 62
105. dr Gorana Petrović Đorđević – Opšta bolnica Kruševac- Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
106. dr Steva Stanišić – Klinički centar Niš – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
107. dr Tatjana Zečević – Opšta bolnica Prokuplje – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
108. dr Zoran Jovanović – Opšta bolnica Pirot – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
109. Nataša Jovčić Zorić – Opšta bolnica Leskovac – Zlatna medalja za zasluge – KOPR   62
110. dr Danijela Petrović – Zdravstveni centar Surdulica – Zlatna medalja za zasluge –   KOPR 62
111. dr Stefana Mladenović – Zdravstveni centar Vranje – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
112. dr Aleksandra Aleksić – Kliničko-bolnički centar „Bežanijska Kosa“ – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
113. dr Duška Ignjatović – Kliničko-bolnički centar „Dr Dragiša Mišović“ – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
114. doc. dr Nebojša Mitrović – Kliničko-bolnički centar „Zemun“ – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
115. dr Lili Radulović – Kliničko bolnički centar Zvezdara – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
116. dr Ivan  Jeremić – Institut za reumatologiju – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
117. dr Vesna Savić – Institut za ortopediju Banjica – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
118. dr Slađana Đorić  – Klinika za rehabilitaciju ,,dr Miroslav Zotović“ – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
119. dr Svetlana Aleksandrić – Specijalna bolnica za interne bolesti Mladenovac – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
120. dr Pavle Petrović – Specijalna bolnica „Sveti Sava“ – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
121. Nikola Avramović – Institut za rehabilitaciju Selters – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
122. dr Olga Janković – Specijalna bolnica za lečenje i rehabilitaciju „Merkur“ Vrnjačka Banja – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
123. dr Marko Nikolić – Specijalna bolnica Niška Banja – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
124. dr sci. med Jelena Pajić – Institut za medicinu rada Srbije Dr Dragomir Karajović – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
125. ass. dr sci. med Mihailo Stjepanović – Klinika za pulmologiju Kliničkog Centra Srbije – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
126. dr Biljana Ćeftić  – Klinika za rekonstruktivnu i plastičnu hirurgiju Kliničkog Centra Srbije – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
127. Tatjana Stevanović – Klinika za grudnu hirurgiju Kliničkog Centra Srbije – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
128. Milka Čehić – Klinika za infektivne i tropske bolesti Kliničkog Centra Srbije – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
129. Biljana Jokić – Privremena KOVID bolnica u Batajnici – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
130. dr Savko Marković – Privremena KOVID bolnica u Kruševcu – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
131. dr Snežan Radulović – Specijalna bolnica Banja Koviljača – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
132. prof. dr Milorad Jerkan – Dom zdravlja Niš – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
133. Marija Zekić – Klinički centar Niš – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
134. Marko Zekića – Dom zdravlja Niš  – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
135. Aleksandar Nikolić – Bezbednosno-informativna agencija – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
136. Veliša Barjaktarević – Bezbednosno-informativna agencija – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
137. Dejan Petrović – Bezbednosno-informativna agencija – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
138. Dragan Erić – Republički fond za zdravstveno osiguranje – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
139. Đorđe Andrić – Bezbednosno-informativna agencija – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
140. Miloš Grozdanić – Bezbednosno-informativna agencija – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
141. Nebojša Kačarević – Bezbednosno-informativna agencija – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
142. Nenad Bulajić – Bezbednosno-informativna agencija – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
143. Nikola Stanimirović – Bezbednosno-informativna agencija – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
144. Nikola Stojanović – Bezbednosno-informativna agencija – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
145. Petar Veselinović – Bezbednosno-informativna agencija – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
146. Petar Radulović – Bezbednosno-informativna agencija – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
147. Petar Ciganović – Bezbednosno-informativna agencija- Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
148. Rušiti Šejkin – Bezbednosno-informativna agencija – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
149. Bratislav Ilić – Televizija B92 – Srebrna medalja za zasluge – KOPR 63
150. Gordana Uzelac – Radio Televizija PINK – Srebrna medalja za zasluge – KOPR 63
151. Danijela Davidov Kesar – Dnevni list Politika – Srebrna medalja za zasluge – KOPR 63
152. Zoran Maksimović – Prva srpska televizija – Srebrna medalja za zasluge – KOPR 63
153. Jelena Zorić – Televizija N1 – Srebrna medalja za zasluge – KOPR 63
154. Jing Zang – China Central Television (CCTV) – Srebrna medalja za zasluge – KOPR 63
155. Majkl Frojnd – Dnevni list The Jerusalem Post – Srebrna medalja za zasluge – KOPR 63
156. dr Anđelko Bačvanin, posthumno – Opšta bolnica Sremska Mitrovica – Zlatna  medalja za zasluge – KOPR 64
157. dr Aleksandar Jovanovski, posthumno – Opšta bolnica Šabac – Zlatna  medalja za zasluge – KOPR 64
158. dr Jugoslav Grubor, posthumno – Opšta bolnica Loznica – Zlatna  medalja za zasluge – KOPR 64
159. dr Bora Evtov, posthumno – Klinički centar Kragujevac – Zlatna  medalja za zasluge – KOPR 64
160. dr Svetlana Vukčević, posthumno – Opšta bolnica Ćuprija – Zlatna  medalja za zasluge – KOPR 64
161. dr Slaviša Nestorović, posthumno – Zdravstveni centar Negotin – Zlatna  medalja za zasluge – KOPR 64
162. dr Slobodan Kazaković, posthumno – Zdravstveni centar Negotin – Zlatna  medalja za zasluge – KOPR 64
163. Mirjana Vignjević, posthumno – Zdravstveni centar Negotin – Zlatna  medalja za zasluge – KOPR 64
164. dr Slobodan Blagojević, posthumno – Opšta bolnica Čačak – Zlatna  medalja za zasluge – KOPR 64
165. dr Miodrag Jorović, posthumno – Opšta bolnica Čačak – Zlatna  medalja za zasluge – KOPR 64
166. dr Danijela Gordić, posthumno – Zdravstveni centar Kraljevo – Zlatna  medalja za zasluge – KOPR 64
167. Slađana Milenković, posthumno – Opšta bolnica Prokuplje – Zlatna  medalja za zasluge – KOPR 64
168. Marko Bjelica, posthumno – Kliničko-bolnički centar „Bežanijska Kosa“ – Zlatna  medalja za zasluge – KOPR 64
169. dr sci. med Bogdan Dejanović, posthumno – Institut za reumatologiju – Zlatna  medalja za zasluge – KOPR 64
Autor: Beta

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име