Poznata su još dva učesnika četvrtfinala Lige šampiona. Očekivano Pari Sen Žermen i Liverpul kao domaćini odbranili su veliku prednost iz prvih susreta i rutinski su eliminisali Barselonu i RB Lajpcig.

A sve je moglo da bude drugačije, ne toliko možda u konačnom ishodu, koliko u stepenu dramaturgije, da su gosti na oba meča iskoristili velike šanse u prvom poluvremenu. Dani Olmo je imao zicer u ranoj fazi utakmice i da nije šutirao u Alisona, Nemci su mogli ozbiljno da pritisnu Liverpul. Ipak, Redsi su sa dva pogotka u drugom delu i to u razmaku od samo tri minuta preko Salaha u 71. i Manea u 74. minutu lagano overili plasman u četvrtfinale.

Na Parku Prinčeva prvu ozbiljnu priliku imala je Barselona, ali je Seržinjo Dest pogodio prečku. Ko zna kako bi se utakmica razvijala da je lopta išla malo niže. Domaćin je poveo preko Kilijana Embapea sa bele tačke u 31. minutu i postao je najmlađi fudbaler koji je došao do 25 golova u ovom takmičenju.

A onda je usledio šou Lionela Mesija. Prvo je postigao fenomenalana gol u 37. minutu za 1:1, a onda je u nadoknadi prvog dela imao priliku da sa penala potpuno digne temperaturu pred drugih 45 minuta. Međutim, njegov stari poznanik, nekadašnji golman Reala Kejlor Navas pročitao ga je i odlično intervenisao tako da je ostalo 1:1. Maurisio Poćetino je u drugih 45 minuta „ubio“ utakmicu, a četa Ronalda Kumana nije imala više elana da pokuša da postigne tri gola i Francuski šampion konačno je eliminisao Barselonu iz četvrtog pokušaja od kada je klub preuzeo Al Kelafi.

Pored Pari Sen Žermena i Liverpula u četvrtfinale su se plasirali Borusija iz Dortmunda i Porto, a naredne nedelje posle revanš duela Bajern – Lacio (prvi meč 4:1), Čelsi – Atletiko Madrid (1:0), Mančester Siti – Borusija Menhengladbah (2:0) i Real Madrid – Atalanta (1:0) biće poznati preostali učesnici četvrtfinala.