Odbojkaška reprezentacija Srbije neće braniti zlato osvojeno na Evropskom prvenstvu 2019. godine jer je u polufinalu poražena od Italije u četiri seta 27:29, 22:25, 25:23, 25:18.

Italija će igrati svoje 11. finale na šampionatima Evrope, a Srbija će se boriti za devetu bronzu.

Težak meč je za izabranicima Slobodana Kovača. Teško je Srbija osvajala poene, u prva dva seta ulazilo se u neizvesnu završnicu. U prvom je Srbija bila ta koja je prva došla do set lopte, ali nakon igre na razliku Italijani su petu set loptu pretvorili u vođstvo 1:0.

Neizvesno je bilo i u finišu drugog perioda, ali su razigrani Italijani nešto lakše osvojili ovaj deo meča u odnosu na prvi set.

Ništa manja borba nije bila ni u trećem setu, ali je Srbija uspela da smanji zaostatak na jedan set i uvede meč u četvrti set.

Tek da bi tamo Italijani zaigrali mnogo bolje. Sve je funkcionisalo – servis, blok, napad, kontra i to je Italiju lansiralo u finale u kome će se za zlato boriti sa Slovenijom koja je šokirala domaćina Poljsku.

Srbija će takmičenje završito borbom za bronzu protiv Poljske.