Nakon što je promenio sredinu i zalečio povredu kolena Bogdan Bogdanović pruža sjajne partije za ekipu Atlanta Hawks-a.

Večeras je u Stejt Farm Areni deklasirana ekipa Majamija, koja je u meč sa Atlantom ušla kao veliki favorit. Domaćini su bili oslabjeni neigranjem svog prvog centra i jednog od najboljih skakača lige Klinta Kapele, koji je povredio leđa, tako da je sav teret u borbi pod koševima spao na Okongwu-a.

Svesni da su pod košem „tanki“ košarkaši Atlante igru su bazirali na sjajne šutere spolja, koje je predvodio naš Bogdan. Kada su se gosti na startu treće deonice odlepili na 69: 62, nakon tajmauta koji je zatražio trener domaćih MekMilan na scenu stupaju Bogdanović i Danilo Galinari, koji trojkama vraćaju Atlantu u rezultatsku igru. Nakon samo nekoliko minuta njih dvojica su prelomili utakmicu, jer je koncentracija gostiju naglo popustila.

Na pauzu posle treće četvrtine otišlo se rezultatom 95:89 za Hawks.

Bogdanovića na početku poslednjeg dela menja Lu Vilijams i za tri minuta pravi seriju 10:0, tako da je rezultat 105:89.

Do kraja su gosti pokušali da smanje rezultat preko Batlera i Adebayo-a, ali nedovoljno da se rezultat preokrene. Konačan rezultat je 118:103.

Bogdan je postigao 21 poen za 33 minuta, uz 8 asistencija i 3 skoka. Utakmica će ostati upamćena po izvrsnoj partiji kompletne klupe Atlante, koja je postigla neverovatnih 51 poen. Galinari je postigao 17, koliko i Gudvin, doo je Lu Vilijams upisao 13 poena, ali, kada je bilo najpotrebnije.

Autor: Redakcija MZR