Košarkaši Bruklin Netsa slavili su protiv Denver Nagetsa u gostima u najatraktivnijem meču NBA lige koji je na programu bio u noći između subote i nedelje po srednjoevropskom vremenu. Ekipa Stiva Neša do pobede je došla posle velikog preokreta i odlične igre svoje dvojice zvezda, a u poraženom timu ponovo je odličan bio srpski reprezentativac Nikola Jokić. Denver mora da zabrine činjenica da ga je pogodila još jedna povreda – oko 30 minuta pred početak meča zbog povrede desnog lista je „otpao“ i Eron Gordon.

Srpski centar je meč završio sa 29 poena (10/21 iz igre, 0/5 za tri, 9/9 penali), 7 skokova, 6 asistencija i 5 izgubljenih lopti za 37 minuta na parketu.

A kako se Jokić borio protiv Durenta pogledajte👇

Povreda Erona Gordona bila je veoma značajan gubitak za tim iz Kolorada jer je on bio predviđen da bude primarni čuvar najboljeg igrača Bruklina Kevina Durenta. I dalje nema detaljnijih informacija o stepenu Gordonove povrede i tome koliko će dugo odsustvovati sa terena.

Sve je išlo u Denverovu korist na startu meča, a domaćin je imao prednost od čak 21 poena. Međutim, u nastavku je gost zaigrao dosta bolje i poslednje dve četvrtine rešio u svoju korist ukupnim rezultatom 69:48 za bitnu pobedu.

U dresu Denvera Nikolu Jokića je pratio Majkl Porter Junior, koji nastavlja sa odličnom formom od povrede Džamala Mareja – ubacio je 28 poena (11/7 iz igre). Plejmejker Fakundo Kampaco dodao je 19 poena, Markus Hauard imao je 13, a novajlija Ostin Rivers je postigao 12 poena.

U pobedničkoj ekipi najefikasniji je bio Kevin Durent sa 33 poena, ponovo uz fantastičnu efikasnost – za taj broj poena potrebno mu je bilo samo 14 šuteva iz igre! On je pogodio 9/14 iz igre, 12/13 sa linije penala, a imao je i 11 skokova, 7 asistencija, po 2 izgubljene i ukradene lopte i 5 izgubljenih lopti.

Odličan je bio i Kajri Irving sa 31 poenom (11/17 iz igre), Blejk Grifin je bio verovatno i ključni čovek preokreta, a meč je okončao sa 20 poena, a iskusni Džef Grin je dodao 15.

Denver je posle drugog uzastopnog poraza, trećeg u poslednja četiri meča, na četvrtoj poziciji Zapada sa 44-24, a naredni duel igraju protiv Hornetsa u Šarlotu. Treba naglasiti da je „Zlatno grumenje“ već obezbedilo mesto u plej-ofu i ne preti im opasnost od plej-ina.

Netsi su zaustavili seriju od četiri poraza tokom koje su čelo Istoka prepustili Filadelfiji. „Mrežice“ imaju 44 pobede i 24 poraza, a u sledećem duelu gostovaće Bulsima u Čikagu.

Autor: Nikola Novaković