To može samo fudbal! Fudbaleri Severne Makedonije su napravili ogromno iznenađenje, budući da su usred Nemačke savladali „pancere“ sa 2:1 u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo i tako su celu Evropu ostavili u čudu!

Nemci su u prethodna dva kvalifikaciona meča delili lekcije Islandu, a onda u Rumuniji. Posle ta dva trijumfa usledio je duel sa borbenim Makedoncima, koji su fudbalskoj velesili očitali lekciju u Duizburgu! Ostvarili su tako najveću pobedu u istoriji i pokazali su da plasman na Evropsko prvenstvo nikako nije bilo slučajan!

Da se Nemci neće dobro provesti protiv selekcije Severne Makedonije, moglo je da se nasluti u finišu prvog poluvremena. Tačnije u sudijskoj nadoknadi ovog dela igre. Imale su obe selekcije do tada šanse da postignu gol, ali njega nije bilo. Međutim, i to se promenilo u 47. minutu.Goran Pandev je poveo Makedonce ka velikoj pobedi FOTO: ShutterstockGoran Pandev je poveo Makedonce ka velikoj pobedi FOTO: Shutterstock

Enis Bardi je bio u dobroj poziciji, odlučio je da asistira kapitenu Goranu Pandevu, koji je bio neumoljiv. Matirao je Ter Štegena i doneo ogromnih 0:1 u Duizburgu!

Bio je svestan selektor Nemca da nešto mora da promeni u nastavku, zaigrali su „panceri“ nešto bolje, što im se isplatilo u 62. minutu. Tada je Alijoski povukao Gnabrija, ruski sudija Sergej Karasev je vido do povlačenje i pokazao je na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo Ilkaj Gundogan, koji je izjednačio, kada se činilo i da će domaći uspeti da prelome meč…

Ali, nisu se predavali Makedonci, nastavili su da napadaju, a posle jednog kornera su, opšti je utisak, oštećeni i za penal. Tada je Džan igrao rukom, ali je sudija ostao nem.

Odmah nakon toga je u sjajnoj prilici bio Verner, međutim obrukao se iz neposredne blizine, što je ostavljalo nadu Makedoncima da mogu do boda ili čak sva tri.

Ali, nisu se Makedonci zadovoljavali smo bodom, već su u 85. minutu došli do velike pobede. Elmas je dobio odličnu loptu, nije mnogo oklevao, već je odmah šutirao. Poslao je loptu tik iz stativu, savladao je Ter Štegena i doneo je veliku pobedu Makedoncima. Najveću u istoriji!

NEMAČKA – SEVERNA MAKEDONIJA 1:2 (0:1)

Stadion: „Šojinsland Rajzen arena“ u Duizburgu. Strelci: Gudnogan u 69. minutu iz penala za Nemačku, a Pandev u 45+2. i Elmas u 85. za Severnu Makedoniju. Sudija: Sergej Karasev (Rusija). Žuti kartoni: Gosens, Ridiger, Musijala, Džan (Nemačka), Velkovski, Elmas, Pandev, Angelovski (Severna Makedonija).

Nemačka: Ter Šteger – Džan, Ginter (od 88. Musijala), Ridiger, Gosens (od 56. Junes) – Kimih, Gorecka, Gundogan – Haverc (od 56. Verner), Sane, Gnabri.

Severna Makedonija: Dimitrijevski – Nikolov (od 59. Bejtulai), Ristovski, Velkovski, Musliju, Alioski (od 90. Risteski) – Ademi, Bardi, Elmas – Pandev (od 90. Stojanovski), Trajkovski (od 72. Spirovski)