Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su 1:1 u revanš meču 1/16 finala Lige Evrope sa Milanom, ali su eliminisani jer su Roso-neri u Beogradu postigli gol više (2:2).

Srpski prvak je ostavio odlilčan utisak u dvomeču sa italijanskim velikanom, pogotovo u drugom duelu sa San Siru, ali na kraju nisu imali ni sreće.

Roso-neri su brzo poveli, već u 9. minutu, nakon što je sudija pokazao Hesus Hil Manzano pokazao na belu tačku posle igranja rukom Marka Gobeljića.

Španac je na belu tačku pokazao posle VAR provere, a siguran sa bele tačke bio je Frank Kesje.

Šokantan gol nije poremetio Beograđane, koji su preuzeli inicijativu i četvrt sata kasnije izjednačili.

Odlični Mirko Ivanić je asistirao El Fardu Benu, a napadač crveno-belih preciznim udarcem savladao Đanluiđija Donarumu.

Ekipa Dejana Stankovića je u poslenjih 20 minuta igrala bez isključenog Gobeljića, koji je samo minut pre nego što je dobio drugi žuti karton imao sjajnu šansu, ali i sa igračem manje je napadala i stvarala šanse.

Autor: B.Smilić

Izvor: Sportklub