Novak Đoković se vratio na teren i pobedio! Najbolji teniser sveta plasirao se u osminu finala mastersa u Monte Karlu, pošto je u drugom kolu savladao Janika Sinera 6:4, 6:2.

Bio je to prvi meč Đokovića još od osvajanja titule na Australijan openu. Srbin sada ima skor 10-0 ove sezone.

Teškog rivala imao je na početku turnira u Monte Karlu – Siner je nedavno igrao finale mastersa u Majamiju, ali je uspeo Đoković da slomi otpor mladog rivala i dođe do pobede posle sat i 35 minuta igre.

Velika borba vodila se od početka, trebalo je obojici vremena da uhvate ritam. Agresivniji je bio na startu Siner, trudio se da kontroliše situaciju u razmenama, pa je u trećem gemu napravio brejk. Ipak, ekspresno je odgovorio Đoković. Fantastičnom odbranom, lobom iz čučnja, Novak je odmah nadoknadio izgubljeno.

Podigao je nivo igre u nastavku najbolji igrač sveta, pa je ponovo oduzeo servis protivniku i poveo 5:2. Ipak, kada je servirao za set, dozvolio je rivalu da se vrati. Iskoristio je Siner svoje šanse, pa je prišao na 5:4. Fantastičan je bio Novak u narednom gemu, pa je uz brejk došao do seta.

U drugom setu ključan je bio četvrti gem, kada je Đoković oduzeo servis protivniku. Imao je malu krizu Srbin u završnici seta, nije ga služio servis u sedmom gemu, pa se suočio sa brejk loptom. Ipak, ostao je miran, odigrao najbolje kad je najviše trebalo i poveo je sa 5:2. Onda je brejkom završio meč.

Rival u osmini finala biće mu pobednik duela Hurkač – Evans.

Autor: Redakcija MZR