Fudbaleri Pari Sen Žermena i Liverpula napravili su veliki korak ka četvrtfinalu Lige šampiona! Parižani su u prvom meču osmine finala u gostima savladali Barselonu sa 4:1, i to posle preokreta, a junak pobede bio je Kilijan Mbape, koji je bio trostruki strelac. U drugom meču večeri Liverpul je golovima Manea i Salaha sa 2:0 savladao Lajpcig.

Katalonci su prošle sezone katastrofalno prošli u Ligi šampiona, pošto još bride obrazi od onih 7:2 u četvrtfinalu protiv Bajerna, pa je ova sezona nekako bila i prilika za popravni. Međutim, sudeći po onome što su prikazali u prvom meču protiv „svetaca“, čini se da će i ove sezone Mesi i drugovi ranije da se oproste od Evrope.

Žreb ih nije mazio, podario im je PSŽ, međutim kako je meč počeo, činilo se da su igrači Barselone bliži trijumfu. Tako je Grizman imao odličnu šansu, ali je očajno šutirao sa peterca u 14. minutu, da bi pet minuta kasnije veoma dobar šut Ikardija bio izblokiran.

A onda, u 26. minutu je Lejvin Kurzava neoprezno startovao u kaznenom prostoru, pa je Bjorn Kujpers pokazao na belu tačku. Doduše, konsultovao je i VAR tehnologiju, koja je samo potvrdila najstožu kaznu. Odgovornost je preuzeo Mesi, svom snagom je zakucao loptu pod prečku, tako da za golmana „svetaca“ Kejlora Navasa nije bilo spasa.

Očekivali su domaći da će to da slomi Parižane, ali su gosti tada zaigrali još bolje, pa su veoma brzo došli do izjednačenja. U 32. minutu je Verati uposlio Kilijana Mbapea, a koji je odličnim udarcem loptu poslao u rašlje, pa Ter Štegen nije ništa mogao da uradi kako bi sprečio izjednačenje.

Rezultat se nije menjao do poluvremena, iako je šansi za tako nešto bilo, pa se na novi gol čekalo do 65. minuta. U glavnoj ulozi se ponovo našao Kilijan Mbape, koji je odlično reagovao posle odbijene lopte, te je matirao Ter Štegena, drugi put na meču. Kujpers je ponovo pozvao u pomoć tehnologiju, kako bi se uverio da nije bilo faula, a kada je video snimak potvrdio njegovu odluku, pokazao je na centar.

I to kao da je dotuklo fudbalere Barselone, pa su samo dva minuta kasnije primili novi gol. Paredes je odlično izveo slobodan udarac, u kaznenom prostoru se najbolje snašao Mojz Kin, te je glavom matirao čuvara mreže Barselone.

I kao da to nije bilo dovoljno, u 86. minutu je Barselona primila još jedan gol, za ogromnih 1:4 za Parižane. Sjajnu partiju je na ovom meču krunisao Kilijan Mbape, koji je posle dodavanja Julijana Drakslera dotukao Katalonce i praktično ih ostavio bez šanse da se plasiraju u četvrtfinale. Jer, da bi tako nešto uradili, neophodno je da u revanšu na „Parku prinčeva“ slave sa čak 4:0.

Kada je reč o drugom meču odigranom ove večeri, Liverpul je u gostima savladao Lajpcig sa 2:0 i tako pokazao da je na vidiku izlazak iz krize, budući da u Premijer ligi kaska.

Viđeno je mnogo šansi u prvom poluvremenu, prvi je zapretio Olmo, koji je pogodio stativu, da bi se nakon toga ređale šanse Manea, Salaha i Robertsona. Ipak, do kraja poluvremena nije bilo golova, što se promenilo u nastavku.

Na pogodak se čekalo do 53. minuta, kada je Salah iskoristio lošu reakciju odbrane „bikova“, izašao je jedan na jedan sa golmanom Gulačijem, lako ga matirao i doneo prednost Lajpcigu.

Konačnih 2:0 postavio je Sadio Mane, koji je iskoristio poklon defanzivaca Lajpciga.

BARSELONA – PSŽ 1:4 (1:1)

Stadion: „Nou Kamp“. Igrano bez navijačaStrelci: Mesi u 27. minutu iz penala za Barselonu, a Mbape u 32, 65. i 86. i Kin u 70. za PSŽ. Sudija: Bjorn Kujpers (Holandija). Žuti karton: Gaj (PSŽ).

BARSELONA: Ter Štegen – Dest (od 71. Mingeza), Pike (od 79. Puig), Lengle, Alba – Buskets (od 79. Pjanić), De Jong, Pedri (od 79. Trinkao) – Grizman (od 85. Brajtvajt), Dembele, Mesi.

PSŽ: Navas – Florenci (od 89. Kerer), Markinjos, Kimpembe, Kurzava – Paredes, Gaj (od 46. Erera) – Kin (od 85. Danilo), Verati (od 73. Draksler), Mbape – Ikardi.

LAJPCIG – LIVERPUL 0:2 (0:0)

Stadion: „Puškaš Arena“. Igrano bez navijačaStrelci: Salah u 53. i Mane u 58. minutu. Sudija: Slavko Vinčić (Slovenija). Žuti kartoni: Hajdara, Mukijele, Anhelino, Olmo (Lajpcig), Kabak, Handerson (Liverpul).

LAJPCIG: Gulači – Mukijele (od 64. Orban), Klosterman, Upamekano, Anhelino – Hajdara (od 64. Poulsen), Zabicer, Kampl (od 73. Hang Hi Čan) – Nkunku, Adams, Olmo.

LIVERPUL: Alison – Aleksander-Arnold, Kabak, Henderson, Robertson – Vajnaldum, Alkantara (od 72. Okslejd-Čemberlen), Džons – Salah (od 90. Vilijams), Mane, Firmino (od 72. Šaćiri).