Fudbaleri Ajntrahta savladali su Volfsburg sa 4:3 (2:1) u 28. kolu Bundeslige.

Nastavlja Ajntraht da grabi ka trećem mestu na tabeli. Nakon pobede nad Borusijom koja bi trebalo da im obezbedi Ligu šampiona, tim iz Frankfurta savladao je i Volfsburg sa 4:3 i stigao na samo bod od „vukova“.

Baku je doveo Volfsburg do vođstva u šestom minutu, ali je Kamada uzvratio posle 100 sekundi. Totalni preokret najavio je Luka Jović fantastičnim golom u 27. minutu.

Uspeo je Veghorst da poravna odmah na startu drugog dela igre, ali su Silva i Durm potvrdili pobedu Ajntrahta. Do kraja meča Filip je samo smanjio zaostatak i postavio konačnih 4:3.

Ekipa Union Berlina šokirala je Bajern Minhen. Na Alijanc Areni je bilo 1:1 (0:0).

Reprezentativac Nemačke Musijala doveo je svoj tim do prednosti, ali je Ingvartsen u 86. doneo bod timu iz prestonice.

Druga berlinska ekipa, Herta je na svom terenu remizirala 2:2 (1:2) sa Borusijom Menhengladbah. Povela je „stara dama“ preko Askasibara u 23. minutu, ali su do kraja poluvremena Plea i Štindl preokrenuli rezultat.

Na startu drugog poluvremena na teren je ušao Nemanja Radonjić, a posle samo tri minuta Herta je izjednačila golom Kordobe.

RB Lajpcig je na gostovanju pregazio Verder Bremen sa 4:1 (3:0). Strelci su bili Dani Olmo u 23. Sorlot u 32. i 41. minutu i Sabicer u 63. Jedini gol za Verder postigao je Milot Rašica u 61. iz penala.