Autor: Milan Zarić

Izvor: Direktno.rs

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda su se plasirali u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su eliminisali Sevilju. Posle trijumfa u prvom duelu (3:2), „milioneri“ su su u revanšu remizirali (2:2), ali im je taj ishod bio dovoljan da odu dalje. U narednu fazu ih je odveo dvostruki strelac Erling Braut Haland.

U duel na „Signal Iduna parku“ nešto su bolje ušli fudbaleri gostujuće ekipe, koji su morali da postignu makar dva gola i ne prime nijedan kako bi se plasirali u četvrtfinale. Stoga su prvi i pripretili, kada je Lukas Okampos „uplašio“ golmana šutem sa distance.-sevilja-liga-sampiona.

Kontrolisali su u tim momentima Španci igru, imali su i veći posed lopte, međutim do gola nikako nisu mogli. A kada već oni nisu mogli da zatresu mrežu, to su učinili igrači Dortmunda. U 35. minutu su došli do prednosti, kada je Marko Rojs odlično dodao loptu, a na pravom mestu je bio Erling Braut Haland, te je pogodio za 1:0.

Tim rezultatom se i otišlo na poluvreme, pa je Sevilji bilo potrebno čudo – da postigne tri gola kako bi otišla dalje.

Uprkos prednosti, Dortmund se nije zadovoljavao, pa od prvog minuta nastavka krenuo da kidiše na gol protivnika. U 48. minutu je „milionerima“ poništen gol zbog faula Halanda, i to nakon što je pregledan snimak, međutim samo šest minuta kasnije nije bilo spasa za Sevilju.

Dosuđen je penal za domaće, odgovornost je preuzeo Haland, te je duplirao prednost – 2:0.

Gosti su do kraja meča uspeli potpuno da se vrate, pošto je Jusuf En Nesiri najpre pogodio sa penala u 69. minutu, a onda i u šestom minutu sudijske nadoknade, međutim to na kraju nije bilo dovoljno za plasman u četvrtfinale.

Među najboljih osam je tako prošla Borusija iz Dortmunda, koja je slavila sa 5:4, te će nestrpljivo čekati žreb sledeće nedelje, na kom će saznati narednog protivnika.