Delegacija grada Šapca na čelu sa gradonačelnikom dr Aleksandrom Pajićem i predsednikom Skupštine grada Šapca Nemanjom Pajićem posetila je Argostoli, šabački grad pobratim u Grčkoj, povodom svetog Gerasima, slave ostrva Kefalonija. Tokom posete, delegacija se sastala sa počasnim konzulom Republike Srbije u Grčkoj, Viktorom Ruhotasom, gradonačelnikom Argostolija, Teofilosom Mihalatosom, predstavnicima grčke Vlade i Njegovim preosveštenstvom vladikom Kefalonije Dimitriosom. Grčka strana izrazila je zadovoljstvo što je nakon 15 godina gradonačelnik Šapca ponovo posetio Kefaloniju. Delegacija grada Šapca tokom posete prisustvovala je liturgiji u manastiru Svetog Gerasima.

Gradonačelnik Pajić istakao je da će Grad Šabac nastaviti da neguje bratske odnose sa Argostolijem.
,,Šabac i Argostoli je pre 26 godina spojila Povelja o bratstvu, a sad ova dva grada vežu i neraskidive prijateljske veze. Saradnju sa našim gradom započeo je doktor stomatologije Viktor Ruhotas, Grk koji je studije završio u Beogradu, a danas je veliki prijatelj Srbije i Šapca. Naš grad realizovaće dogovorene projekte u oblasti obrazovanja, kulture i sporta. Sledeći susret smo dogovorili već na proleće kada će delegacija Argostolija posetiti naš grad. Zadovoljstvo mi je što smo posetili grčke prijatelje i još jednom potvrdili odlične odnose naša dva grada”, kazao je gradonačelnik Pajić.

Autor: Grad Šabac

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име