U Čempionšipu je u subotu od 16 časova odigrano deset utakmica. Aleksandar Mitrović je ponovo bio strelac. Duel Birmingema i Redinga počeo je sa pola sata kašnjenja zbog tehničkih problema na stadionu.

U duelu 17. kola, Fulam je pobedu upisao na gostovanju Piterborou minimalnim rezultatom.

Ko bi drugi postigao gol sem Aleksandra Mitrovića.

Srpskom reprezentativcu ovo je 20. gol u sezoni – na samo 17 mečeva.

Fulam sada na drugom mestu na tabeli ima 38 bodova, dva manje od Bornmuta koji je takođe slavio pobedu u subotu.

Ubedljiv je Bornmut bio protiv Svonsija i pred svojim navijačima slavio rezultatom 4:0.

Po dva gola dali su Dominik Solanke (stigao je do broja 13 ove sezone) i Džaidon Antoni.

Šefild junajted Slaviše Jokanovića poražen je na gostovanju Blekburnu 3:1.

Poveo je Šefild u drugom minutu golom Brustera, a onda su domaći do poluvremena preko Kadre izjednačili, a Brereton i Poveda su kreirali preokret.