Košarkaši Atlanta Hoksa i pored činjenice da su autsajderi u finalu istočne konferencije NBA lige zahvaljujući sjajnom Tre Jangu su napravili brejk u prvoj utakmici i pobedom u Milvokiju rezultatom 116:113 došli do vođstva od 1:0. Ovo je ujedno i prva pobeda Hoksa u prvom meču finala konferencije u istoriji franšize, tačnije od 1971. godine.

Domaći košarkaši su kontrolisali utakmicu prvo poluvreme i na odmor otišli sa +5, rezultat je bio 59:54. Zatim, od polovine treće deonice Hoksi prelaze u vođstvo, ponajviše zahvaljujući Tre Jangu. U jednom trenutku gosti su imali i +8, ali se na poslednju pauzu otišlo rezultatom 88:85 za goste.

Junak prve tri deonice umalo da bude tragičar utakmice. Nerezonsli i bespotrebni neprecizni šutevi Janga sa preko 8 metara i lošija igra Hoksa u odbrani prave seriju 20:8 za Milvoki. Ostaje nešto više od četiri minuta do kraja, a na semaforu stoji 105:98 za Bakse.

Zatim se Jang ponovo „budi“ i uz podršku sjajnog Kolinsa, ali i Kapele sada Atlanta pravi seriju od 18:8. Rezultat je 116:113 za goste. Poslednji napad imali su domaći igrači, ali je Midlotn promašio šut za produžetak.

Najefikasniji igrač na meču bio je Tre Jang koji je sa 48 postifnutih poena došao do novog rekorda karijere. Zabežio je i 11 asistencija uz 7 skokova.

Kolins je bio drugi strelac Hoksa sa 23 poena, a imao je 15 skokova, dok je Kapela ostvario 19 skokova i 12 poena. Naš Bogdan je još uvek rovit i veći deo utakmice presedeo je na klupi, ali i pored toga uspeo he ukrasti 3 lopte, a postigao je 4 poena.

Kod domaćina prvi strelac bio je Janis Adetokumbo sa 34 poena, 12 skokova i 9 asistencija, dok je Holidej upisao poen manje uz 10 asistencija.

Sledeći meč igra se za dve večeri u Milvokiju.

Autor: Redakcija MZR